Type and press Enter.

Serum, ampułki i esencje

Dbanie o cerę jest o wiele ważniejsze niż choćby codzienny makijaż, który może jedynie podkreślić atuty urody.

Podstawą dbania powinno być codziennie oczyszczanie cery czy nakładanie na nią wartościowych produktów. Ostatnio wiele słyszy się o takich produktach jak esencja, serum czy ampułka. Wbrew pozorom esencja i serum to nie są produkty tożsame.  Te dwa produkty stały się popularne, gdy w Polsce pojawiła się książka “Sekrety urody Koreanek”, która przedstawia azjatycki sposób pielęgnacji cery, która to pielęgnacja wymaga nakładania na twarz produktów w kolejności od tych najlżejszych, mających najmniejszą wielkość cząsteczek, po te najcięższe, o cząsteczkach największych.

Jakie są różnice między serum a esencją?

Otóż, esencja ma konsystencję podobną do lotionu. Esencja zatem jest bardziej wodnista niż serum czy ampułki. Esencja przez Koreanki jest uznawana za jeden z podstawowych kosmetyków w ich codziennej pielęgnacji. Esencji należy używać po tonizowaniu skóry, ale przed etapem nawilżającym.

Jeśli chodzi o serum i ampułki, są to produkty dość zbliżone w formie i działaniu. Stosuje się je w ten sam sposób i ich zadania są bardzo podobne, zwykle więc używa się ich miejscowo na konkretny problem – przebarwienia, zaczerwienienia etc. Konsystencja tych produktów jest gęstsza, zawierają więcej składników aktywnych niż ma to miejsce w przypadku esencji. Serum i ampułki można odróżnić od esencji już po samym opakowaniu – zwykle są sprzedawane w szklanych buteleczkach z kroplomierzem, dzięki któremu można nanieść na cerę ściśle określoną ilość produktu.

Serum często także jest zapakowane w buteleczkę, która ma dozownik na przycisk. Serum i ampułki to kosmetyki, która są spersonalizowanym etapem rytuału pielęgnacyjnego, zatem warto próbować różnych odmian, zapachów, składów, aby zaobserwować, co sprawdza się na naszej skórze najlepiej. Esencje, serum i ampułki są bardzo ważnym etapem pielęgnacji, albowiem to właśnie one zawierają najbardziej aktywne substancje. Kosmetyki te powinno się nakładać 2-3 razy w tygodniu.


Etapy prawidłowego oczyszczania skóry twarzy

  1. Demakijaż olejami
  2. Mycie produktem na bazie wody
  3. Złuszczanie
  4. Tonizowanie
  5. Serum, esencje i ampułki
  6. Maseczka
  7. Krem pod oczy
  8. Krem do twarzy
  9.  Ochrona przeciwsłoneczna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *