Type and press Enter.

Włosy – krótkie fryzury modnych polek

Młode polki coraz częściej decydują się na krótkie fryzury. Związane jest to zapewne z dużą oszczędnością czasu i łatwiejszą ich pielęgnacją

Na instagramie czy innych portalach społecznościowych już od pewnego czasu dało się zauważyć, że trend na krótsze włosy opanował już dziewczyny z różnych stron świata, w tym od pewnego czasu również polki. Na krótsze włosy zdecydowały się już Anja Rubik czy Cajmel (Karolina Ościk-Alama). Bez wątpienia taka fryzura dodaje zarówno lekkości, jak i świeżości, a co za tym idzie, świetnie sprawdza się w cieplejsze letnie dni.

Fryzura to często dopełnienie stylizacji, dlatego kobiety, które podążają za modą i śledzą najnowsze hity, decydują się na ten dość radykalny krok obcięcia swoich włosów, które czasem zapuszczały parę lat. Jedną z zalet krótkich włosów jest to, że są one znacznie zdrowsze niż włosy długie, nie plączą się i sprawiają mniej kłopotów. Dlatego właśnie kobiety często cieszą się z podjętego kroku.

Zarówno stylizacje do włosów krótkich, jak i długich rządzą się własnymi prawami. Coś, co nie bardzo pasuje do jednej fryzury przy innej świetnie się broi, dlatego jest tak ważne, aby przy doborze ubioru kierować się również długością włosów. Przy krótkich fryzurach świetnie sprawdzą się golfy, bluzki ze stójką czy koszule z kołnierzami, które do tej pory nie bardzo współgrały w połączeniu z długimi lookami. Takie stylizacje dodają elegancji, ale również w połączeniu z krótkimi włosami lekkości, dlatego świetnie pasują do młodych kobiet.

Mimo wszystko krótkie włosy nie są dla wszystkich. Na pewno świetnie sprawdzi się u dziewczyn o cieńszych włosach, dzięki czemu nie będą się one musiały więcej martwić o brak objętości. Pasma optycznie wydają się grubsze i ładniej się układają. U pań o grubszych włosach kluczowe może się okazać cieniowanie, które nada fryzurze niepowtarzalny charakter. Również panie o szerokiej twarzy będą zadowolone, gdyż krótkie włosy pomogą wysmuklić twarz.

Krótkie włosy polubiły zwłaszcza kobiety o intensywnym trybie życia, gdyż pielęgnacja takiego typu fryzury nie wydaje się zbyt skomplikowana, nie można jednak zapomnieć, że aby włosy wyglądały zdrowo i ładnie się układały, należy je raz na co najmniej dwa miesiące podciąć. Dodatkowo po umyciu włosów można na końcówki nałożyć specjalny olejek czy jedwab do włosów, aby wyglądały one na żywsze i lśniące, a 1-2 razy w tygodniu nałożyć na nie maseczkę co znacznie uprości proces rozczesywania.

View this post on Instagram

Modna_poza_na_tle_industrialnej_instalacji.png

A post shared by Karolina (@karxlina) on

Jednym z najczęstszych błędów, przez które rano nie jesteśmy w stanie zapanować nad naszymi włosami jest chodzenie spać w mokrej głowie. Podczas snu przekręcamy się kilka razy, a za każdym razem nasze włosy wyginają się w każdą możliwą stronę. Dlatego tak ważne jest, aby tuż przed pójściem spać, wysuszyć jeszcze lekko wilgotne włosy suszarką na okrągłej szczotce, dzięki czemu rano będzie można cieszyć się piękną, nienaganną fryzurą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *